Léto je v plném proudu

Léto je tu, možná ho trávíte u vody, možná někde na chalupě či podnikáte různé výlety. Zde je pár tipů, které by se Vám mohly hodit.

Ochrana před sluníčkem:

- každý by se měl chránit před škodlivými slunečními paprsky, a dětská pokožka potřebuje ochranu nejvíce. Pro namazání i té nejcitlivější pokožky doporučujeme ochranný krém od Jack N‘ Jill s faktorem 30.

Na hlavičku je vhodné použít klobouček či kšiltovku - skvělé jsou například kšiltovky z UV kolekce od UNUO, které mají ochranný faktor UV 50+. V kolekci kromě kšiltovek najdete i trička, plavky, kraťasy. 

Víte, že přirozený UV faktor má i oblečení z merinovlny? Kromě toho jsou skvělé a funkční i při nošení v šátku či nosítku - když se dítě zpotí, tak nestudí, nemusíte tedy mít strach, že by se nastydlo. Body z merinovlny využijete kromě léta i v zimě jako spodní vrstvu, je rostoucí a vydrží Vám několik velikostí. Na léto je skvělá kombinace merinovlna/hedvábí - hedvábí příjemně chladí. Nemusíte se bát ani dlouhého rukávu - ten ochrání i celé ruce vašeho miminka před sluníčkem.

Pobyt u vody:

Nechcete stále dokola kupovat jednorázové plavky? Používejte látkové. Zachytí případnou nehodu a můžete je kromě letních pobytů u vody využít i na lekcích kojeneckého plavání během celého roku. Vybrat si z širokého sortimentu látkových kojeneckých plavek - tipy pro výběr najdete ZDE

Výlety:

Procházka se sladce spícím miminkem v kočárku určitě má své kouzlo, ale když se Vám Váš kočárek změní ve vřeštící boudu na kolečkách a vašeho potomka uklidní jen pobyt v náručí, bude Vám i ten nejlepší kočárek tak trochu překážet. Pro tyto případy je fajn mít v záloze něco na nošení miminka. Maminky, které s nošením začínají, mají často šátek či nosítko připravené v kočárku, aby ho mohly hned použít. Pokročilejší už vyrazí na procházku bez kočárku. Protože snad nic není náročnějšího, než procházka po lese, při které se snažíte při jízdě přes kořeny nevyklopit dítě z kočárku přímo do borůvčí.

Pokud zatím žádné nosítko nebo šátek nemáte, můžete využít naší půjčovny - záleží pak jen na Vás, zda nosítko využijete jen na dovolenou a zase vrátíte, nebo zda se Vám nošení zalíbí natolik, že zatoužíte po vlastním nosítku.

Nosítko využijete nejen pro miminka, ale i pro starší děti - pokud se chystáte na delší výlet a máte dítě mladší 3-4 let, které na delší trase už bolí nožičky, je fajn mít nosítko sbalené v baťůžku. Nepřekáží tak jak krosna na dítě a je kdykoliv připravené k použití.