Co nosit v létě?

Každý rodič už určitě někdy přemýšlel o tom, co obléknout dítku do letních veder, aby se zbytečně nepřehřívalo a aby bylo chráněné proti slunci. Při nošení v šátku či nosítku obava o přehřátí platí dvojnásob. Jak tedy nosit v létě?

Úvaz - vhodné je zvolit jednovrstvý úvaz, například kříž s kapsou uvnitř s popruhy staženými do stran, na záda je vhodné vázat "batoh", kde dítě také sedí jen v jedné vrstvě látky.

Ochrana hlavičky - je velmi důležité dávat dětem v létě na hlavu lehké kloboučky či kšiltovky, aby se chránily před sluníčkem. Některé mají i prodlouženou část, která chrání i krk a ramena. Vybírat můžete z tenkých plátěných kloboučků či kšiltovek, kšiltovek či šátků z fuknčního outlastového materiálu, který dokáže regulovat teplotu a zabraňuje přehřátí, nebo pro svého kluka či holčičku vybrat krásnou funkční kšiltovku s UV ochranou, kterou můžete vzít i do vody - materiál velmi rychle schne.

Oblečení - do šátku je vhodné používat funkční oblečení.

Osvědčené je body z vlny/hedvábí - tento materiál je tenký a příjemně chladivý, dobře odvádí vlhkost a když je body propocené (mokré), tak díky vlně nestudí. Sice je díky použitému materiálu trochu dražší, ale vydrží určitě 2 velikosti (možná i déle, je hodně pružné). Je na vás, zda zvolíte s krátkým rukávem (a použijete i krém s UV faktorem), nebo raději s dlouhým rukávem, abyste ochránili citlivou pokožku od spálení (vlna má přirozený UV filtr).

Dále doporučujeme již zmíněný outlast - oblečení z tenkého outlastu dobře reguluje teplotu a dítě se v něm nepřehřeje.

Skvělá je novinka od české firmy Unuo - kšiltovky a oblečení z materiálu, který vaše děti ochrání i před UV zářením. Vybírat můžete z lehoučkých kšiltovekkšiltovek s plachetkou, která chrání krk, sladěných triček i kraťasů.

Pokud preferujete přírodní materiály, pak kromě vlněnohedvábného oblečení můžete vybríat z nabídky bambusových body a legín od českého výrobce Farmers. Bambus má tu skvělou vlastnost, že kromě chladivého efektu dokáže nasát až o 50% více vlhkosti než bavlna a má také přirozeně antibakteriální účinky.

Opalovací krém - pro jemnou pokožku dětí je vhodné zvolit opalovací krém s přírodním složením, doporučujeme například Přírodní krém na opalování SPF 30 Jack N' Jill SUNSCREEN se zklidňujícím výtažkem z heřmánku a měsíčku

Zbývá jen dodat, že je dobré to s pobytem na sluníčku moc nepřehánět (obzvláště s malými dětmi), držet se raději ve stínu a dbát na pitný režim :-)

Přeji hezké sluneční dny.