Šátek pro druhé dítko? Rozhodně ANO

Máte nebo čekáte druhé miminko s malým věkovým rozdílem od staršího sourozence? Šátek je opravdu nepostradatelný pomocník. Často maminky uvažují o tom, zda je nutné kupovat kočárek pro 2 děti, když starší sourozenec toho ještě moc neujde. Skvělým řešením je šátek (nebo vhodné nosítko) pro malé miminko a skladné golfky pro staršího sourozence.

Stejně tak tomu bylo i u nás, na fotkách z roku 2009 je dvouletá dcera a půlroční syn. Chvíli jsme používali hluboký kočár pro syna a přídavné stupátko ke kočárku pro dceru, ale syn byl velmi nosící, pod kočárkem jsem neustále vozila šátek a často to dopadalo tak, že pár kroků od domu jsem ho musela navázat. Kočárek pak sloužil jen pro odložení nákupu. Často vznikaly komické situace, kdy jsem v jedné ruce tlačila kočár, za druhou ruku jsem vedla dceru, v šátku spal syn a lidé, kteří šli proti nám, se otáčeli do kočárku... a tam místo očekávaného dalšího miminka ležela taška s nákupem. Vzhledem k tomu, že manipulace s těžkým hlubokým kočárem mi už vadila, vrátila jsem se k lehkým skladným golfkám, které jsem používala před druhým porodem. V golfkách se dcera mohla venku i pohodlně vyspat, zatímco syn spinkal v šátku, a posloužily mi i jako přebalovací pultík, když jsem potřebovala odložit a přebalit. 

Pokud si netroufáte na šátek, stavte se u nás v obchodě vyzkoušet některé z rostoucích ergonomických nosítek, která jsou vhodná i pro novorozence. Určitě nebudete litovat ;-)