Jednoduchá rouška

S návody na doma vyrobené roušky se roztrhl pytel, tak si dovoluji také jeden přidat:

Já jsem žádný respirátor ani roušku samozřejmě nesehnala, ale myslím si, že v aktuálním období nošení čehokoliv přes nos a ústa má smysl - sice to neochrání před nákazou jako ten správný typ respirátoru, ale riziko se alespoň trochu sníží a hlavně - chráníme tím také ty ostatní. Nemoc je nakažlivá už v období, kdy nejsou žádné příznaky, takže můžeme být nakaženi třeba od na první pohled zdravého člověka, který stál včera před námi ve frontě v Lidlu, či od spolucestujícího v autobuse cestou do práce.

Je tedy dobré něco používat, ale co, když roušky nejsou. Doma jsem našla z tenkých nákrčníků jen jeden z merinovlny. Určitě vhodnější by byl tenký nákrčník z Outlastu, což je funkční materiál, ve kterém se člověk tolik nezpotí, jenže ten bohužel nebyl po ruce. Dnes jsem si tedy zkusila jít do práce s tím vlněným nákrčníkem přes nos a pusu, ale bylo v tom opravdu slušné vedro. No a tam mě napadlo, co by se dalo k výrobě provizorní roušky použít.

Myslím, že velké množství našich zákaznic má doma ubrousky Perlička, které se používají spolu s olejem Medvídek na otírání zadečku místo vlhčených ubrousků. Ten větší rozměr ubrousku Perlička můžete použít i na výrobu jednoduché roušky - nepotřebujete umět šít, stačí sešívačka a klobouková gumička, případně nějaká stuha. Místo Perličky se dá se použít i nastříhaný Perlan z lékárny. Ubrousky Perlička vydrží i praní na 60°C a přežehlení.

1. Připravíme si 1 ubrousek (případně 2, pokud chceme dvouvrstvou roušku)

2. Složíme harmoniku - aby to lépe drželo složené, přežehlíme žehličkou

3. Připravíme si 2 kloboukové gumičky (případně stuhy na zavázání, provázky)

4. Sešijeme sešívačkou

5. Můžeme případně přidat i takový ten plastový uzávěr s dvěma drátky, který se používá například na uzavření balíčku s toustovým chlebem.

6. Hotovo

7. A takhle nějak to vypadá :D