Nosítko Storchenwiege, půjčovna

Kód: PSTORCH
2 000 Kč
Skladem do 3 dnů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Půjčovné činí 350 Kč na týden, při půjčení se musí složit záloha ve výši ceny nosítka.

Pravidla pro půjčení šátku nebo nosítka:
1. zaplatíte zálohu v ceně nového šátku/nosítka
2. šátek/nosítko Vám předáme osobně nebo zašleme poštou
3. zápůjční lhůta se začíná počítat ode dne osobního předání, v případě zaslání poštou začíná dva dny po odeslání zásilky
4. zápůjční lhůta končí dnem osobního vrácení zboží, v případě zaslání poštou dnem odeslání zásilky
5. pokud doba půjčení přesáhne 1 týden, účtujeme si 50 Kč za každý další den (ale po předchozí domluvě je možné půjčit výrobek na delší dobu bez sankce)
6. po vrácení zboží Vám bude vrácena záloha snížená o půjčovné a poštovné
7. pokud bude zboží poškozeno nepřevezmeme ho zpět a vystavíme Vám doklad o koupi


Nosítko Storchenwiege je určeno pro nošení dětí od 3 do 15 kg na břiše a na zádech Nosítko Storchenwiege bylo vytvořeno zejména s ohledem na nošení nejmenších dětí – tedy novorozenců.

 

 

Ergonomická nosítka jsou často vybavena nějakou vložkou pro nošení novorozenců, ne vždy se však podaří dítě do takové vložky uspokojivě umístit. Novorozenci mají až překvapivě různé tělesné vlastnosti, poměr délky končetin k trupu, svalovou aktivitu, hmotnost…
Nosítko Storchenwiege umožňuje přizpůsobit šířku středového panelu přesně na šířku, kterou má dítě při abdukčně flekčním postavení kyčlí mezi kolínky (viz obrázek). Dále je možné zkrátit a utáhnout středový panel na bocích pomocí zadrhovací šňůrky. Takto přizpůsobíte nosítko každému novorozenci.
Nosítko však myslí i na velké děti. Na středovém panelu je zip, po jehož rozepnutí se zádová část prodlouží a současně se rozbalí kapucka pro zajištění hlavičky při spánku dítěte. Pokud je zip zapnutý a kapucka v něm složená, má ještě jinou funkci – vytváří polstrování a zpevnění v místě, kde má miminko krček a temeno.
Nosítko Storchenwiege nemá klasické ramenní popruhy ale lehce polstrované pásy, které se zavazují jako u tradičních nosítek Mei Tai. To je výhodné zejména pokud chtějí nosit partneři různých tělesných konstitucí. Nemusíte složitě nastavovat přezky, prostě nosítko pouze jinak dotáhnete.

Použití:
Při úplně prvním použití si nosítko nejdříve nastavíte podle velikosti dítěte. Změříte dítěti rozměr mezi kolínky v širokém (abdukčně flekčním) postavení kyčlí (viz. obrázek). Na tento rozměr potom stáhnete středový panel na šířku. Tento úkon už budete opakovat pouze výjimečně, podle potřeba rostoucího dítěte.
Poté si zapnete bederní pás kolem pasu na sponu. Miminko si dáte na hrudník a roztáhnete mu naširoko nožičky. Pokud manipulujete s malým dítětem, budete to dělat v mírném záklonu, aby si na Vás dítě mohlo položit hlavičku. Středový panel vysunete přes záda dítěte až po hlavičku. Jednou rukou vždy jistíte děťátko a druhou manipulujete s popruhy. Popruhy vedete přes ramena, na zádech zkřížíte, podle potřeby dotáhnete a vepředu pod nožičkama zavážete na uzel.
Nakonec nosítko zpevníte zatažením šňůrek po bocích.
Je to opravdu jednoduché, zejména u větších dětí, kde odpadá měření nožiček, zatahování boků a jištění hlavičky. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené.

Materiál:
100% bavlna, materiál vlastní certifikát Oko-Tex v kategorii pro děti do dvou let

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: