Jak to všechno začalo?

Zajímá vás, jak vůbec vznikl náš eshop a co bylo mým prvotním impulzem k založení?

Je to již 12 let, kdy jsem poprvé vyzkoušela nosit miminko v šátku. Na výběru svého prvního opravdového šátku na nošení dětí jsem si dala hodně záležet, protože napoprvé jsem vybrala špatně (obšitá metráž, se kterou skoro nešlo vázat). Po dlouhém vybírání jsem nakonec zvolila šátek Storchenwiege. Když jsem šátek poprvé navázala, bylo to něco úžasného - obrovský rozdíl oproti té hrůze, kterou jsem měla předtím. Nosila jsem ale zatím jen doma, ven jsem se neodvážila, trochu jsem měla strach, co budu dělat, pokud mi v tom malá bude brečet, bála jsem se, že nezvládnu navázat venku před lidma, co když se mi to nepodaří...

Poprvé jsem se odvážila, když bylo dceři 5 měsíců. Jeli jsme do ZOO, v kufru jsme měli pro jistotu i kočár, ale nakonec jsme z parkoviště šli pouze se šátkem. A ono to šlo! Dcerka byla spokojená, z šátku viděla mnohem víc, než by viděla z leže v kočárku, koukala na zvířátka, dokonce jsem zvládla i rozvázat, nakojit a znovu zavázat. V ZOO jsme sice budili trochu pozornost, protože šátkování v roce 2007 ještě nebylo tak časté, jako je dnes, ale byla to pro mne skvělá zkušenost a od té doby jsem neměla z nošení venku strach.
A protože jsem se na mateřské tak trochu nudila (holt měla jsem jen jedno dítě, které zatím nelezlo a to jsem ještě netušila, co mě vše ještě čeká), řekla jsem si, že by nebylo špatné šířit osvětu nošení dětí dál.

K šátkům přibyly i ergonomická nosítka, moderní látkové plenky (protože jsem je sama pro dceru používala a velmi mi vyhovovaly), postupně se sortiment rozšiřoval až do dnešní podoby. Z malého eshopu a ze skladu, který se skládal z pár kusů krabic se zbožím, se postupně stal eshop větší s kamennou provozovnou, v roce 2011 už jste mohli přijít nakoupit do malé pronajaté kanceláře na okraji Hradce Králové, v roce 2015 do větší kanceláře a od roku 2018 můžete přijít do kamenného obchodu v centru Hradce Králové.

Kromě rozšíření sortimentu se nám podařilo i rozšířit náš rodinný tým, k dceři přibyl do týmu testerů i syn a poté i další dcerka, takže jsem díky nim mohla zkoušet další různé značky šátků, nosítek i plenek, které se mezitím objevily na trhu. Ale o tom třeba zase v příštím článku.