Doplňky

Vkládací savé vložky

Slouží ke zvýšení savosti plenek (na procházky, na spaní…) Při používání kalhotkových plenek Vám doporučujeme mít k plenkám zhruba poloviční množství vkládaček, ale optimální množství zrovna pro Vás si zjistíte sami, některá miminka čůrají hodně, takže jich budete třeba potřebovat víc. Některé jednovelikostní plenky už jednu vkládačku obsahují, takže jich nemusít dokupovat tolik, pokud používáte převážně kapsové nebo zavazovací plenky, budete vkládaček potřebovat více.

Vkládačky se vyrábí z různých materiálů (seřazeno od nejméně savých k nejvíce savým): bavlněné (flanel, froté), mikrovlákno, konopné, bambusové (froté, flauš)

Separační vložky

Separační vložky jsou jakousi vrstvou sucha, která izoluje zadeček od mokré plenky a také slouží k zachycení stolice miminka a k ochraně plenky před větším znečištěním. Separačky mohou být pratelné (většinou flísové) nebo jednorázové. Většina jednorázových se dá i několikrát vyprat (pokud jsou pouze počůrané) a znovu použít. Je jedno, pro jakou značku separaček se rozhodnete, můžete vyzkoušet různé druhy (můžete využít třeba našich vzorků různých separaček k objednávce) a vybrat si sami ty nejlepší pro Vás.

Pro novorozence s řídkou stoličkou jsou nejlepší celulózové  separační plenky celuozové (Disana, celuozové Popolini), protože mají velkou savou schopnost a řídkou stolici dobře zachytí.


V této kategorii nejsou žádné produkty. Zvolte prosím jinou kategorii.